Na ryby - Suwalszczyzna/Litwa

 

Zapraszamy pasjonatów wędkowania, którzy zastanawiają się gdzie wybrać się na ryby, do skorzystania z oferty „Doliny Sarenek”, skierowanej nie tylko do samych wędkarzy, ale również do ich bliskich. Punktem wyjścia dla naszych propozycji są niepowtarzalne walory pogranicza polsko-litewskiego (przez wielu nazywanego za Krainę jak Baśń...), w którego centrum, leży nasza kwatera.

W odległości ok. 30 minut jazdy samochodem od „Doliny Sarenek” znajdziecie Państwo ponad 20 jezior po stronie polskiej (w tym bardzo dobre wędkarsko transgraniczne jezioro Gaładuś) i podobną ilość jeszcze bardziej kuszących akwenów litewskich (choć teren gospodarstwa nie leży bezpośrednio nad żadną wodą). Szczególnie zachęcamy do wypraw na ryby na litewską stronę, wędkarsko niezwykle atrakcyjną, a czekającą dopiero na odkrycie przez polskich wędkarzy. Nasza kwatera to doskonały punkt wypadowy na ryby w tamte rejony (kwatera leży 4km od przejścia granicznego w Ogrodnikach, a warunki pobytu są zdecydowanie korzystniejsze od dostępnych na Litwie).

Wędkarzom na miejscu udostępniamy przewodniki wedkarskie po polskiej i litewskiej stronie.

Naszym gościom zapewniamy:

  • zakwaterowanie w pokojach o wysokim standardzie, w atrakcyjnej cenie,
  • doskonałą kuchnię w oparciu o lokalne produkty i tradycyjne potrawy pogranicza,
  • miejsce na przechowywanie sprzętu wedkarskiego,
  • pomoc w znalezieniu wypożyczalni sprzętu pływającego na wybranych akwenach (po wcześniejszym uzgodnieniu),
  • miejsce do obierania ryb,
  • grill i miejsce na ognisko.

Rodziny i inne osoby towarzyszące wędkarzom zapraszamy do wypoczynku i rekreacji na miejscu lub skorzystania z licznych atrakcji w okolicy po polskiej i litewskiej stronie granicy. Dzieci znajdą szereg możliwości dobrej i bezpiecznej zabawy na terenie uroczyska, gdzie duża przestrzeń sprzyja "szaleństwom" na świeżym powietrzu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hołny Wolmera 39
16-500 Sejny
tel. +48 570 432 222
tel. +48 510 682 861
tel. +48 515 299 108
e-mail
N 54°6'50"
E 23°27'56"

           
przygotowane przez www.augustyn